Zelf extra pensioen opbouwen door te beleggen in vastgoed.
Maak jij je zorgen over je financiële situatie na je pensioen?
Volstaat jouw wettelijk pensioen om na je carrière jouw levensstandaard te behouden?
Beleggen in vastgoed voor een beter pensioen.
.
De realiteit over jouw pensioen.
.
De meesten onder ons leven van dag tot dag.
Het idee om pensioen te plannen komt bij de meeste mensen niet op, ze racen door het leven en zoeken naar onmiddellijke bevrediging.
Ze veronderstellen dat het pensioen goed geregeld is.
Ze rekenen te veel op anderen die het voor hun zullen doen lees: werkgever, de staat, pensioensparen, banken enzovoort.
Ze hebben de 'laissez-faire' mentaliteit, zeker als ze nog jong zijn.
Wanneer we jong zijn denken we, dat we onkwetsbaar zijn en dat niets ons zal tegenhouden.
.
In die jonge jaren denken we zelfs niet aan financiële tegenslagen of aan vermogen opbouw.
.
Al het mooie advies van vrienden of ouders om te sparen en/of te beleggen, voor een appeltje tegen de dorst is een ouderwetse gedachte.
Men denkt het beter te weten.
We denken dat we slimmer zijn dan onze ouders omdat we gestudeerd hebben.
Soms hebben we niet de juiste voorbeelden om over geld, sparen en investeren te leren.
Misschien kwamen je eigen ouders met moeite rond.
Natuurlijk weet ik als geen ander dat de meest belangrijke dingen in het leven gratis zijn en dat geld niet centraal hoeft te staan in het leven.
Samen met je familie, kinderen en vrienden wandelen of naar voetbal gaan kijken, lekker in de tuin genieten of de kinderen helpen met het maken van huiswerk zijn inderdaad onschatbare momenten.
Wat bedoel ik hiermee?
Al die dingen kosten tijd en het vraagt geld om tijd te kunnen kopen om die mooie herinneringen die belangrijk zijn te kunnen ervaren.
Hoeveel mensen zouden liever de kinderen van school willen ophalen, of minder willen werken maar ze kunnen het zich niet veroorloven omdat ze het geld nodig hebben.
Begrijp je me?
Als je daarom nu geen tijd neemt om te plannen om vermogen op te bouwen, dan zal je nooit 'die vrije tijd' krijgen.
Geld zal niet zo maar tevoorschijn getoverd worden door je pensioenfonds, de staat of de groepsverzekering van het bedrijf waar je voor gewerkt hebt.
.
Je kunt behoorlijk verdienen en toch weinig vermogen opbouwen.
.
Dus als je van het leven tijdens je pensioen of zelfs eerder wil genieten moet je voor jezelf een plan voorzien om rijk op pensioen te gaan.
De statistieken liegen niet.
Dit zijn feiten:
- als er 100 mensen op pensioen gaan op 65 of 67
- dan heeft 90% een financiële puinhoop
- 33% moet doorwerken
- 2% is financieel onafhankelijk
en van de 100 gepensioneerden zijn er 75 afhankelijk van hun pensioen, familie en sociale ondersteuning.
Het leven is veel duurder geworden en mensen hebben het moeilijk om op het einde van de maand de eindjes aan mekaar te knopen.
Het is wel vreemd want we leven in één van de rijkste landen van de wereld, niemand houdt ons tegen om te worden en te zijn wie we willen, kansen liggen er om te grijpen en iedereen kan bereiken wat hij of zij wil inclusief een comfortabel pensioen.
We leven in een land met de meeste kansen en mogelijkheden maar we moeten wel de moeite doen om die kans te grijpen.
.
Beleggen in onroerend goed de manieren om pensioen op te bouwen of aan te vullen.
.
.
De meesten van ons spenderen onze dag met werken, vrije tijd en vakantie, eten en slapen en dat 52 weken op een jaar.
Als je op pensioen bent, ben je altijd op vakantie, je hebt veel vrije tijd en we hebben geleerd om leuke dingen te doen, maar dan hebben we geld nodig.
Als je 80% van je laatste gemiddelde salaris krijgt als pensioen, dan besef je dat dit niet genoeg zal zijn om je huidige levensstandaard te behouden.
Hoe kunnen we dan nog iets extra doen?
Een waterbed of een elektrische fiets kopen, een weekend uitstap, het huis opnieuw schilderen, al deze dingen kosten geld.
En dan heb ik de grootste vijand namelijk de inflatie, nog niet aangekondigd.
Inflatie is de grootste vijand van een gepensioneerde.
Uit alle statistieken merk je dat de gemiddelde inflatie 2,9 tot 3,5% bedraagt.
Door onze verbeterde geneeskunde is de kans groot dat je langer zal leven.
Voor velen is 80 of 90 jaar worden onbegrijpelijk, maar door de vooruitgang zal dit voor de meesten een feit zijn.
De meeste gepensioneerden kunnen het nog niet redden tot de volgende maand en dan heb ik nog niet gehad om het uit te houden tot hun 90ste...
De meesten komen droog te staan, zonder geld.
Ze hebben nog leven maar geen geld meer, vroeger hadden de mensen nog geld maar geen leven meer.
Doe je ogen eens dicht en beeld je in oud te worden, je hebt altijd je best gedaan, bent eerlijk geweest, je hebt 40 jaar hard gewerkt, je hebt kinderen groot gebracht, je hebt verantwoordelijkheid genomen, je hebt gespaard, geïnvesteerd in pensioenproducten en goed zorg gedragen voor je gezondheid.
Nu ben je 80-90 jaar en je beseft dat je door slechte planning, inflatie, lage rente en ondergang van de beurs of je wilt of niet bij die 90% gepensioneerden hoort.
.
Te weinig geld is de wortel van alle kwaad
George Bernard Shaw
.
Zelfstandig pensioen opbouwen kan o.a.door te investeren in vastgoed.
.
Als je veel geluk hebt, heb je kinderen die voor jou kunnen zorgen, zo niet sta je er alleen voor.
Misschien ga je nu alles relativeren en zeggen dat het toch niet zo slecht zal aflopen.
Dan heb ik nog een oefening voor jou.
Ga er niet vanuit wat jij veronderstelt maar ga uit van de realiteit.
Ga eens met 20 gepensioneerden praten en vraag of ze eerlijk willen spreken over hun financiële situatie, dat is de realiteit!
Contacteer oud collega’s die jou job gedaan hebben en 5 of 10 jaar op pensioen zijn.
Vraag ze hoe zij het financieel stellen.
Vraag ze wat ze anders gedaan zouden hebben.
Ik ben er zeker van dat je een koude douche krijgt en dat je gemotiveerd zal zijn om aan de slag te gaan met de strategieën die ik je ga geven.
.
Inflatie je vriend of vijand.
.
Spaargeld en inflatie zijn water en vuur.
Ik wil je helpen dat je begrijpt waarom inflatie een verwoestend effect heeft op jouw spaargeld dat je verzameld hebt voor je pensioen, dus het bedrag dat je voor jezelf opzij gezet hebt door allerlei soorten spaarproducten die je bij de bank gekocht hebt.
.
Wat is inflatie?
.
Inflatie betekent dat je voor hetzelfde geld minder kunt kopen.
Stel je voor: een fles melk kost 1 Euro en daarna 2 Euro, dan kan je voor hetzelfde geld maar een halve fles melk kopen.
Er zijn ontzettend veel boeken geschreven over inflatie maar het komt er op neer dat je met je 100 Euro minder van dezelfde spullen kunt kopen dan een jaar geleden.
Tijdens je werkperiode merk je niet zoveel van inflatie, meestal wordt dat gecompenseerd door loonsverhoging en index stijging en omdat je constant je carrière aan het verbeteren bent verdien je meer.
Wanneer je op pensioen gaat hebben we die hefboom van het werk niet meer, want dan gaan we beroep doen op onze reserves die we opgebouwd hebben en dan begin je inflatie te voelen...
Zoek bij Google ‘historische inflatie’ op, dan kom je op het Centraal bureau voor statistieken.
Als we meer kunnen verdienen met ons kapitaal dat we gespaard hebben dan de inflatie, dan is er niets aan de hand.
Voor geld op een spaarrekening krijg je niet veel, als je daarvan de belastingen aftrekt (Box 3 voor de Nederlanders belasting en roerende voorheffing voor de Belgen) dan zal je zien dat je elk jaar verlies maakt.
Als we er bovenop meer moeten betalen door inflatie dan ga je merken dat je reserves vroeg of laat op zullen geraken, dan krijgen we ook weer dat verhaal van de waarheid van die 90% gepensioneerden die het financieel moeilijk hebben.
.
De belastingen
.
We hebben het zojuist gehad over inflatie, maar er is nog een ander component namelijk de belastingen op je vermogen.
Je moet belasting betalen op inkomsten van je kapitaal.
Belasting kan gecompliceerd zijn voor elk individu ook per land, vraag het na, bekijk je bank uittreksels of vraag aan je account hoeveel belasting jij betaalt.
Mijn doel is je te laten zien wat een effect inflatie en belasting hebben op je investering en wat jij uiteindelijk verdient.
Ik geef je hier een illustratie ter verduidelijking maar pin je niet vast op die cijfers.
Wat ik vandaag schrijf kan binnen enkele jaren anders zijn qua inflatie en bedragen.
Een voorbeeld: je hebt 100,000 Euro gespaard
100,000 Euro eigen vermogen
3% rendement uit spaar-of beleggingsproducten
______________________
3.000 Euro inkomsten
Nu gaan we belasting op box 3 1,2% de staat gaat uit van een rendement van 4% en dat hebben we ook als voorbeeld genomen.
100,000 Euro
-1.200 Euro 1,2% belasting Box 3
– 2.300 Euro inflatie van 2,3%
____________________
96.500 Euro
+ 3.000 Euro rendement uit spaar of beleggingsproducten
____________________
99.500 Euro
Als we je rendement gaan uitrekenen op je kapitaal dan heb je zelfs geen winst, maar een verlies van 500 Euro gemaakt, dus je hebt een negatief rendement.
Dit gewoon ter illustratie, ieder situatie is individueel en sommigen gaan zich daar aan vastpinnen, het is een metafoor om te verduidelijken dat je elk jaar geld verliest met een klassieke belegging.
Er kunnen 2 dingen gebeuren ofwel ga je de kwaliteit van je leven moeten verminderen of je geld zal vlugger op zijn.
.
Beleggen in vastgoed voor een beter pensioen?
.
Ik zal je in de workshop ‘Boost jouw inkomen’ laten zien hoe je een aanvullend pensioen kan opbouwen met beleggen in vastgoed .
Succes!
Imed Baatout