Waarom beleggen in vastgoed zo interessant is?
Beleggen in vastgoed kan jouw geld optimaal laten renderen.
Jouw geld optimaal laten renderen?
Dan is beleggen in onroerend goed meer dan het overwegen waard.
Door te leren beleggen in vastgoed kan jij jouw geld optimaal laten renderen.
Een investering in vastgoed kan een goed alternatief zijn voor jouw spaarboekje.
Waarom is beleggen in vastgoed zo interessant?
Hier zijn 6 goede redenen waarom jij jouw geld dient te beleggen in vastgoed en waarom beleggen in vastgoed zo interessant is.
Reden nr. 1: waarom beleggen in vastgoed zo interessant is? Omdat het een hoger rendement behaalt dan alle andere belegging in de wereld.
Het eerste rendement is huurinkomsten en het tweede is een aantrekkelijke meerwaarde van jouw pand.
Het geeft een constante inkomstenstroom dat gebruikt kan worden om de hypotheek terug te betalen maar ook om nieuwe investeringen aan te gaan.
"Real estate cannot be lost or stolen, nor can it be carried away. Purcheased with common sense, paid for in full, and managed with reasonable care, it is about the safest investment in the world."Franklin D. Roosevelt
Reden nr. 2: waarom investeren in vastgoed? Omdat het een perfect wapen is tegen inflatie.
Inflatie is de grootste vijand van je spaargeld want je geld word minder waard met de tijd om dat alles duurder wordt.
Omdat huurprijzen worden geïndexeerd is het verstandig om je geld te beleggen in vastgoed.
Want het is algemeen geweten dat beleggen in vastgoed een uitstekende bescherming biedt tegen inflatie, je vermogen is steeds beschermt tegen inflatie.
Bovendien is investeren in vastgoed nog steeds een goede optie als jij je spaargeld wilt beleggen.
Door de lage rente op het spaarboekje is de kans groot dat wanneer je op pensioen gaat je geld snel op zal geraken.
In de workshop Boost je inkomen laat ik je zien waarom beleggen in vastgoed veel meer opbrengt dan jouw klassiek spaarboekje.
Reden nr. 3: waarom beleggen in vastgoed zo interessant is? Omdat je vermogen gespreid is.
.
Als je geld belegt in aandelen en goud heb je helemaal geen controle over je bezit en het produceert geen kasinkomsten.
Je vermogen spreiden in vastgoed is het beste middel tegen de wispelturigheid van de beurs.
.
Reden nr. 4: waarom beleggen in vastgoed zo interessant is? Omdat je kan werken met de hefboom techniek.
.
Het is verstandig om voor je belegging in vastgoed een lening af te sluiten. Je haalt een hoger rendement wanneer jij je pand financiert. Lenen is vandaag de dag, nog nooit zo goedkoop geweest.

Ziehier een voorbeeld van hefboomwerking in cijfers uitgedrukt. Zo zie je de kracht van beleggen in vastgoed met geleend geld...
Reden nr. 5: waarom beleggen in vastgoed zo interessant is? Omdat je constant een extra passieve huurinkomsten stroom verdient naast je baan.
.
Als je de juist panden koopt krijgt je elk maand positieve cashflow, dat wil zeggen dat je winst maakt op de verhuur van je pand.
Dus je ontvangt meer huur dan je aan bank rente moet betalen.
.
Reden nr. 6: waarom beleggen in vastgoed zo interessant is? Omdat je geen belastingen moet betalen op de huurinkomsten en de meerwaarde.
.
Verhuren voor de Nederlanders
Als je een woning bezit die niet jouw hoofdverblijf is (je bewoont die woning niet en je bent niet ingeschreven op het adres van die woning), dan wordt deze woning gekenmerkt als een belegging. Deze woning valt volgens het belastingstelsel in Box 3: in de belastingaangifte geef je de netto vermogenswaarde van de woning op (recente WOZ-waarde minus de uitstaande hypotheeksom).
Type verhuur:
a). Een reguliere huurder (langer dan 6 maanden): als je een reguliere huurder hebt wordt er geen belasting op huurinkomsten geheven. Voorbeeld: je bezit een woning met een WOZ-waarde van € 220.000 en een hypotheek van € 150.000. Jouw netto vermogen bedraagt dan € 70.000. Als we er van uitgaan dat dit jouw totale vermogen is, dan bedraagt de vermogensrendementsheffing:
€ 70.000 – 21.139 (drempel) * 1,2% = € 586.
b.) Tijdelijke verhuur aan toeristen & expats (op dag-/maandbasis): tijdelijke verhuur wordt gezien als actief vermogensbeheer waardoor de fiscus de huurinkomsten kan aanmerken als inkomen uit werk en woning (Box 1). De huurinkomsten worden dan progressief belast. Als je de exploitatie uitbesteedt dan zijn jouw inkomsten onbelast in Box 3. Een heel verschil!
Verhuren voor de Belgen
Zowel op huurinkomsten en meerwaarde betaal je in België geen belasting als jij je pand meer 5 jaar behoudt vooraleer je het verkoopt.
Belasting op huurinkomsten voor privé verhuur
Als je een woning verhuurt aan iemand die er zijn of haar hoofdverblijfplaats van maakt, word je niet belast op basis van de huurprijs, maar wel op basis van het geïndexeerde kadastrale inkomen van het verhuurde pand.
Bovendien wordt het kadastrale inkomen vermeerderd met veertig procent.
Een verhuurder (eigenaar) kan de lening en investeringen aftrekken van de ontvangen huurgelden.
Heb je na het lezen van deze blog belangstelling gekregen om te beleggen in vastgoed?
Dan zal ongetwijfeld met een aantal vragen zitten.
Vragen zoals wat is een goede manier om te beginnen?
Waar (welke plaats) kan ik het best beginnen?
Moet dat dicht bij mijn woonplaats zijn? Of maakt dat niets uit?
Welk type onroerend goed is handig?
Hoe selecteer en screen je huurders?
Wat zijn de risico's? Hoe kun je risico's zoveel mogelijk beperken?
Moet je eerst met je eigen geld kopen? Of kun je meteen een hypotheek sluiten?
Hoe pak je dat aan voor beleggingspanden?
Hoe kun je een betaalbare hypotheek verkrijgen en gebruiken?
Is het slim om de hypotheek op het woonhuis hiervoor te wijzigen? En zo verder...
Wil je antwoorden op deze vragen meld je dan aan voor de laagdrempelige workshop 'Boost jouw inkomen.'
Leef je droom
Imed Baatout
.
.
2 reacties