Miljonair worden met beleggen, 6 beleggingsblunders die je dient te vermijden als je miljonair of vermogend wil worden.
Waarom schoppen veel mensen het niet tot miljonair?
Deze vraag is een beetje persoonlijker voor jou: waarom ben jij nog niet financieel onafhankelijk en miljonair?
Omdat je (onbewust) teveel luistert naar de kudde neem je verkeerde beslissingen die jouw financiële toekomst in gevaar brengen.
Bovenop zijn gebrek aan financiële inzichten en het nemen van verkeerde beslissingen hiervan de oorzaak.
.
Welke zijn een paar verkeerde beslissingen: het nemen van een groepsverzekering (aanbevolen door je accountant of financieel adviseur) of aan pensioen sparen, arbeidsongeschiktheidsverzekering enzovoort… omdat men niet beter weet neemt men we onbewust de verkeerde beslissing(en).
De laatste tijd stel ik in België vast dat er best veel project ontwikkelaars adviseren om te investeren in hotels, parkingplaatsen, seniorenflats en zorginstellingen.
Velen weten niet dat ze niet direct investeren in vastgoed, maar wel in het exploiteren ervan.
.
Onlangs had ik een klant die € 200.000 cash geïnvesteerd had in service flats (ook wel assistentiewoningen genoemd) helaas stond de flat al meer dan 2 jaar leeg.
Ik stel vast dat veel mensen de drang hebben om iets te gaan doen met hun spaargeld.
Graag wil ik via deze blog jou hierin wegwijs maken, zodat je de volgende beleggingsblunders kan vermijden.
De volgende 6 beleggingsblunders moet je vermijden als je miljonair wil worden.
.
Miljonair worden met beleggen? Vermijd beleggingsblunder nummer 1: teveel luisteren naar anderen.
.
Men volgt het verkeerd financieel plan of advies, omdat men teveel luistert naar boekhouders en of financiële adviseurs, kortom men luistert teveel naar anderen.
Men volgt zijn eigen plan niet maar men volgt het plan van anderen en dat leidt in de meeste gevallen tot een middelmatig resultaat.
Omdat velen een niet betekenend financieel plan hebben zijn ze op latere leeftijd afhankelijk van een pensioen van de staat of afhankelijk van hun familie ofwel zijn ze genoodzaakt door te blijven werken.
.
Wat is nu het meest gangbare financieel plan van de doorsnee Belg en Nederlander?
Wel ze gaan naar school gaan en om een diploma te behalen zodat men later (vast) werk kan vinden.
Ze werken 40 tot 45 jaar en doen aan pensioen sparen.
Ze kopen een huis kopen en betalen dat af.
Ze nemen niet teveel risico met geld (lees: ze geven het klakkeloos aan de bank, want die hebben er wel verstand van)
Dit is het alledaagse financieel plan van Jan Modaal, niet echt inspirerend en niet echt een geweldig plan.
.
Nochtans volgen 9 op de 10 mensen onbewust dit voorgenoemde plan.
Dat is een plan dat leidt naar financiële onzekerheid en stress, zeer zeker als de politiek intussen bepaalde plannen aanpast of wijzigt (lees: geld nodig hebben en nieuwe belastingen uitvinden).
.
Waarom kiest de meerderheid voor zo een ondermaats financieel plan, dat nooit tot financiële onafhankelijkheid zal leiden?
De enige reden hiervoor is omdat de doorsnee persoon niet beter weet.
Door het gebrek aan financieel inzicht dat men van de wereld gekregen heeft neemt men het voorgenoemde voor algemene waarheid.
Maar er is ligt op het einde van de tunnel want hier komt het goede nieuws: dat hoeft voor jou niet zo te zijn.
.
Jij kan nu beslissen greep te krijgen over je financiële toekomst en het heft in eigen hand te nemen en dat is juist wat ik mensen leer.
Ik leer mensen hoe ze hun financiële doelen kunnen bereiken door op de juiste manier te investeren in vastgoed en de positieve huurinkomsten stroom te sparen.
Onthoud dat je in staat moet zijn jouw vermogen te laten groeien onafhankelijk van je werk of jouw zaak.
.
Als jij weet hoe je financiële onafhankelijkheid kan bereiken geeft dat financiële zekerheid voor jou en je familie, wat er ook gebeuren mag.
.
Miljonair worden met beleggen? Vermijd beleggingsblunder nummer 2:
jouw geld of vermogen blindelings aan een ‘private banker’ of vermogensbeheerder geven.
.
Jouw geld of vermogen blindelings aan een ‘private banker’ geven die het dan op zijn beurt wel voor jou zal gaan beleggen.
De verleiding is groot om naar een financiële planner of een private banker te gaan en jouw geld en vermogen door hem te laten beleggen, omdat jij denkt dat zij professioneler zijn en dat ze er meer verstand van hebben dan jij.
.
Een vader van een klant heeft heel zo zijn vermogen van € 500.000, (waarvoor hij zijn hele leven hard gewerkt heeft), blindelings aan een private banker gegeven, omdat hij ervan uitging dat die private banker wel wist hoe het geld te beleggen.
En weet je wat…
Op 1 jaar tijd had hij een verlies geleden van € 55.000.
.
Is dat niet vreselijk?
Wetende dat die bedienden zelf niet financieel onafhankelijk zijn en dat jij ze dan blindelings jouw zuur verdiende centen geeft, is pas echt spelen met vuur.
Zelf heb ik het behoorlijk moeilijk om die mensen te vertrouwen, tenslotte beslissen zij over jou financiële toekomst.
Je geeft als het ware je stuur af aan iemand die veel slechter rijdt dan jij, maar zich alleen beter verkoopt!
.
Dat maakt me juist onrustig en ik ben zeker van dat jij hier ook rusteloos van zou wordt.
Gedurende 25 jaar ben ik constant op zoek geweest naar strategieën om een vermogen te laten groeien.
In al die jaren heb ik het beter gedaan dan die zogezegde professionelen.
.
Onlangs kreeg ik een verzekeringsmakelaar over de vloer die me een beleggingsproduct wilde verkopen.
Ik toonde hem dat ik met investeren in vastgoed betere resultaten behaalde dan zijn beleggingsproducten.
Na enige aarzeling moest hij toegeven, dat ik het slim aangepakt had.
Hij vertelde me dat de meeste mensen hiervan niet op de hoogte waren en dus niet beter weten en dat hier zijn kans lag om zijn product aan te smeren.
.
Maar wat velen niet weten is dat ze de controle weggegeven.
Door zelf financiële inzichten op te doen ben je in staat om je eigen beleggingen en investeringen te controleren.
Het kost je alleen iets meer moeite, maar die moeite en de tijd die je erin steekt betaald zichzelf terug in meer rendement met je geld dan wanneer je het door anderen zou laten doen.
.
Miljonair worden met beleggen? Vermijd beleggingsblunder nummer 3:
beleggen zonder de juiste kennis op te doen.
.
Beleggen zonder de juiste kennis op te doen is beleggingsblunder nummer 3.
Spijtig genoeg beleggen veel mensen op basis van een hype of een rage, op basis van roddelpraatjes, of op basis van tips die ze in de media gehoord hebben of door het lezen van beleggingsnieuwsbrieven zonder dat ze begrijpen waarin ze precies beleggen.
.
Velen beleggen in goud omdat het een zogezegde ‘veilige’ belegging zou zijn in onzekere tijden en omdat veel beleggingsnieuwsbrieven dat aanpraten.
Ze volgen hierdoor het gangbare (de mainstream) maar ze begrijpen niet waarom ze in goud beleggen, ze weten niet waarom ze dat doen.
Waardoor ze bij het minste nieuwe verhaaltje dat ze tegenkomen er weer uitstappen.
.
Volgens Warren Buffet nemen beleggers veel risico’s omdat ze niet weten wat ze aan het doen zijn.
Of het nu gaat over aandelen of beleggen in vastgoed, je dient het eerst te begrijpen en dan kan je het pas beheersen. (lees: controleren).
De doorsnee belegger beheerst zijn belegging(en) niet omdat hij er weinig of niets van kent.
.
Miljonair worden met beleggen? Vermijd beleggingsblunder nummer 4:
doorslaan in het sparen
Doorslaan in het sparen is beleggingsblunder nummer 4.
Als je constant bezig bent met zuinig te leven en alles te sparen, dan ontwikkel je onbewust een mindset (manier van denken) van schaarste en van beperkend denken.
Je kan je niet rijk sparen.
Mettertijd zal het zoals bijvoorbeeld de poetsziekte worden, want elke keer je geld zal uitgeven zal jij jezelf afvragen of je er niet zonder zou kunnen en dat creëert pas stress in het leven.
.
Je mag geld wel sparen om het nadien te gebruiken als eigen middelen wanneer je gaat investeren in vastgoed, om zo je inkomen te vergroten.
Maar sparen om er nadien niets mee te doen is het domste wat je kunt doen.
Als je het geld laat staan dan zal de inflatie het opeten ofwel zal de staat ermee gaan lopen.
En daar zal je uiteindelijk niet gelukkig van worden.
.
Geld is een middel en met dat middel moet je werken.
Kijk maar naar de ondernemer Marc Coucke, intussen is hij miljardair, hij heeft zijn bedrijf Omega Pharma verkocht en dat geld investeert hij opnieuw om zo zijn vermogen nog verder te laten groeien.
En wat doet de middenklasse?
Ze sparen het kleine beetje dat ze hebben en doen er voor de rest helemaal niets mee.
En dat is een heel grote beleggingsblunder.
.
Miljonair worden met beleggen? Vermijd beleggingsblunder nummer 5:
je vermogen versnipperen of diversifiëren
Velen volgen al eeuwen hetzelfde fabeltje van de banken, namelijk versnipper je vermogen of diversifieer je vermogen, eigenlijk wil dat zeggen geef afwisseling.
Diversifiëren is een strategie die door veel banken geadviseerd wordt, zo willen ze je middelen spreiden om de risico’s te verdelen.
Ze adviseren jou om je geld te spreiden over een spaarboekje en een stukje in aandelen en een stukje in obligaties.
.
Diversifiëren is onnodig want dat knaagt uiteindelijk aan je rendement en zoals Warren Buffet gezegd heeft: dat is de prijs die je betaalt voor je onwetendheid.
Het advies dat ik je wil meegeven is je te focussen op 1 maximum 2 asset categorieën (lees: beleggingscategorieën), in dit geval is het vastgoed en aandelen.
Leer deze 2 beleggingsvormen te begrijpen en te beheersen om zo het hoogste rendement te behalen met je geld.
.
De beste beleggers in de wereld doen niet aan spreiding of diversificatie.
Neem nu Timothy Sykes, 15 jaar geleden is hij gestart met Penny Stocks en daarmee is hij ondertussen miljonair geworden.
Warren Buffet belegt al zijn hele leven in aandelen.
.
Robert Kiyosaki zegt het volgende in de Quote: wie zijn onwetendheid ben jij aan ’t beschermen? De jouwe of die van je financiële adviseur?
De sleutel tot succes is een vak te beheersen.
Als je het vak vastgoed en aandelen goed beheerst kan je veel geld verdienen.
.
De auteur Napoleon Hill, schrijver van het boek ‘Denk en word rijk ‘ vertelt dat één van de voornaamste karakteristieken van succesvolle mensen is dat ze zich specialiseren.
Als je miljonairs zou bestuderen en zou bekijken hoe ze rijk geworden zijn zal je merken dat zij zich focussen.
Succesvolle beleggers specialiseren zich, ze worden deskundig in hun niche lees: vakgebied.
.
Spreiding zorgt voor middelmatige resultaten want je verdient geld op de ene manier maar je verliest dan weer geld op de andere manier.
Kies daarom één beleggingsstrategie, in mijn geval is dat beleggen in residentieel vastgoed, steek daar al je energie in en leer hier alles over zodat je begrijpt hoe het werkt.
Ga je energie niet spreiden in verschillende soorten beleggingscategorieën.
.
Wie veel geld wil verdienen met beleggen moet een expert worden in die niche.
Spreiding is daarom niet de beste oplossing om risico te verlagen.
Als je deze fabel blijft geloven zal je nooit ver geraken op financieel vlak.
.
Miljonair worden met beleggen? Vermijd beleggingsblunder nummer 6:
geen duidelijk financieel stappenplan van aanpak hebben.
.
Geen duidelijk financieel stappenplan van aanpak hebben.
Een duidelijk plan van aanpak wil zeggen dat je een gesynchroniseerd stappenplan hebt dat je gegarandeerd de weg laat zien hoe jij financiële onafhankelijkheid kan bereiken.
Een goed beleggingsplan geeft je duidelijkheid en toont je welke specifieke beleggingsobjecten je moet kopen.
.
Als je een plan hebt dan zie je kansen.
Je hoeft nu niet te panikeren als je deze materie nog niet onder de knie hebt want niemand werd met al deze kennis geboren 😉
Het goede nieuws is wel dat je kan leren hoe je een duidelijk plan van aanpak maakt en hoe je het dient uit voeren.
.
Ben je nieuwsgierig geworden en wil je aan de slag gaan?
Dan raad ik je aan om als eerste stap deel te nemen aan een laagdrempelige workshop ‘Boost jouw inkomen’, daar kan je ontdekken wat de unieke kansen zijn en hoe je door te beleggen financiële onafhankelijkheid kan bereiken.
.
Velen zijn je reeds vooraf gegaan en allemaal vonden ze het een ‘eye opener’. (en werden al geholpen.)
De volgende getuigenissen vertellen hun succesverhaal in deze video’s.
.
.
En wie weet word jij wel het volgend succesverhaal…
Leef je droom.
Imed Baatout
Imed Baatout
Hij wijdde vele jaren aan het bestuderen van de formules die leiden tot een gelukkig en rijk leven.
Hij heeft ze samengebracht, aangevuld met eigen onderzoek en op punt gesteld. En wat meer is: hij heeft ze allemaal zelf gebruikt én gebruikt ze nog altijd. Zijn boeiende voordrachten en seminars over overtuigingstechnieken, leiderschap, man/vrouw-relaties,zelfvertrouwen en marketing geheimen waren al voor duizenden mensen een onvergetelijke ervaring
Met de tips, technieken en strategieën die hij jou leert, kun je ook het leven leiden waarvan je altijd gedroomd hebt.
© Intellectuele eigendom / Copyright Imed Baatout
1 reactie